jfn
18 بهمن 1401 - 14:07

اعطای بورس تحصیلی شهید سلیمانی به دانشجویان برتر

دانشجویان و برگزیدگان نخستین جشنواره جایزه ملی سردار شهید سلیمانی در دانشگاه علامه طباطبایی معرفی می شوند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، نخستین جایزه جشنواره ملی سردار شهید سلیمانی به دانشجویان برگزیده  این جشنواره  در دانشگاه علامه طباطبایی (ره) اعطا می شود.

هاشم داداش‌پور، رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست خبری این جشنواره اظهار داشت: سازمان امور دانشجویان متولی امور دانشجویان کل کشور است که وظایف متعددی بر عهده دارد و رسیدگی به امور دانشجویان شاهد و ایثارگر در حوزه‌های اجتماعی، پزوهشی، فرهنکی و آموزشی از وطایف سازمان امور دانشجویان است.

 

وی افزود: علاوه بر ضیافت ایثار که در تابستان سال گذشته برگزار شد و جشنواره قرآنی و فرهنگی   "جشنواره جایزه ملی سردار شهید سلیمانی"  که به نام شهید سلیمانی و در راستای بزرگدآشت این مرد بزرگ جهان اسلام است، برگزار می شود.

 داداش‌پور درباره جزئیات این جشنواره گفت: در این طرح تلاش می‌کنیم بهترین و مستعدترین افراد از میان دانشجویان شاهد و ایثارگر را شناسایی کنیم زیرا هدف از برگزاری  این جشنواره، شناسایی افراد مستعد، تجلیل از آنها و اعطای کمک هزینه تحصیلی به این دانشجویان است.

وی با بیان اینکه این جایزه برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری درنظر گرفته شده است، تصریح کرد: دارندگان رتبه زیر 500 در گروه‌های آزمایشی علوم‌تجربی، فنی‌مهندسی و علوم‌انسانی در کنکور سراسری و همچنین داوطلبان 2 گروه آزمایشی دیگر یعنی هنر و زبان‌های خارجی با رتبه زیر 300 بدون درنظر گرفتن سهمیه شاهد در کنکور مشمول این طرح می شوند.

رئیس سازمان امور دانشجویان درباره شرایط پرداخت این کمک هزینه به دانشجویان شاهد و ایثارگر مقطع کارشناسی‌ارشد نیز گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگر دارای رتبه 1 تا 5 کدرشته انتخابی در کارشناسی ارشد و دانشجویان مقطع دکتری دارای رتبه 1 تا 3 نیز می توانند از این طرح استفاده کنند.

رئیس سازمان دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: اگر دانشجویان شاهد و ایثارگر بخواهند پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی آنها در نیمسال دوم سال تحصیلی ادامه داشته باشد، باید جزو 20 درصد اول کلاس باشند. دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد نیز باید جزو 10 درصد برتر باشند.

معاون وزیر علوم با بیان اینکه شرایط برای دانشجویان مقطع دکتری فقط محدود به کسب رتبه نخست در کلاس نیست، تصریح کرد: دانشجویان شاهد و ایثارگر مقطع دکتری باید تا پایان ترم سوم بتوانند آزمون جامع خود را سپری کنند و موضوع طرح خود را تا پایان اسفندماه سال دوم تحصیل خود ارائه دهند. 

وی درباره وضعیت دانشجویان حاضر در این جشنواره گفت: 19 دانشجو در مقاطع تحصیلی مشمول دریافت این جایزه شدند. 10 دانشجوی رشته‌های فنی‌مهندسی، 5 دانشجوی رشته‌های علوم‌انسانی، 2 دانشجوی هنر و 2 دانشجو از سایر رشته‌ها، دریافت‌کنندگان این جایزه را تشکیل می‌دهند که 10 نفر از مشمولان را زنان شامل می شوند.

داداش پور درباره مبلغ کمک‌هزینه تحصیلی به برگزیدگان این جایزه گفت: مبلغ کمک‌هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی، 6 میلیون، دانشجویان کارشناسی ارشد 7 و برای مقطع دکتری 8 میلیون  توان در نظر گرفته شده است.

عباسی، دبیر اجرایی این جشنواره نیز از برگزاری نخستین دوره جایزه جشنواره ملی سردار شهید سلیمانی در روز 24 بهمن ماه در دانشگاه علامه طباطبایی خبر داد که طی آن این جایزه به دانشجویان برگزیده  اعطا می شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1024867