jfn
18 بهمن 1401 - 23:10

نخستین کلینیک دندان‌پزشکی کارگری در استان قزوین احداث شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: عملیات احداث نخستین کلینیک دندا‌ن‌پزشکی کارگری در شهرک‌های صنعتی استان قزوین با مشارکت کارفرمیان در شهرک صنعتی خرمدشت به پایان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، عین‌الله کشاورز ترک امشب در جلسه خانه کارگر استان قزوین که در دانشگاه کار شهر صنعتی البرز برگزار شد، اظهار داشت: در طرح جدیدی که برای رفاه حال کارگران در نظر گرفته شده، در هر کدام از شهرک‌های صنعتی استان قزوین یک کلینیک دندان‌پزشکی راه‌اندازی خواهد شد. 

وی اضافه کرد: عملیات احداث نخستین کلینیک دندا‌ن‌پزشکی کارگری در شهرک‌های صنعتی استان قزوین با مشارکت کارفرمیان در شهرک صنعتی خرمدشت به پایان رسیده است. در حال حاضر وضعیت بهداشت دهان و دندان در جامعه کارگری استان قزوین مناسب نیست و این حوزه نیاز به توجه جدی دارد.

 کشاورز ترک با اشاره به اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در استان قزوین گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای رفاه شهروندان و وظایف خود در این حوزه اجرای این طرح را در دستور کار قرار داده است، البته اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی تا حدودی پیچیدگی دارد که در این زمینه تببین لازم صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر همه خریدهای مردم در شبکه نقد اتفاق می‌افتد و یارانه مردم به صورت نقدی به آنها تخصیص پیدا می‌کند. در حال حاضر و به مدت یک‌ سال زیرساخت شبکه ملی اعتبار ایجاد شده که با شبکه نقد که توسط بانک‌ها مدیریت می‌شود، متفاوت است. بنابراین یارانه مردم در اجرای این طرح قطع نخواهد شد.

اجرای مرحله آخر طرح کالابرگ الکترونیکی از هفته آینده 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با بیان اینکه از هفته بعد مرحله سوم این طرح با دستور مستقیم استاندار اجرایی خواهد شد، گفت: با این طرح سرپرستان خانوار می‌توانند یک‌ماه جلوتر 10 کالای مشمول یارانه را خرید کنند. بنابراین افرادی که سرپرست خانوار هستند، کد ملی آنها به عنوان سرپرست خانوار ثبت شده و به میزانی که یارانه می‌گیرند، در کارت بانکی آنها اعتبار برای خرید نسیه شارژ می‌شود.

کشاورز ترک تصریح کرد: با هر کارت بانکی که برای خرید مراجعه کنید، اگر کارت را بکشید، می‌توانید از اعتبار و یارانه خودتان استفاده کنید. بنابراین در این طرح می‌توانیم یارانه را یک‌ماه زودتر مصرف کنید. در ضمن قیمت‌ها بر مبنای شهریور 1400 تثبیت و محاسبه می‌شود. بنابراین با گران شدن هر کالای یارانه‌ای اعتبار این کالابرگ افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: تا امروز همه فروشگاه‌های بزرگ به سامانه اجرای طرح متصل شدند و فروشگاه‌های کوچک و خوار و بارفروشی‌ها آماده اتصال به این طرح هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1026373